* aktywne spędzanie czasu wolnego
* promocja boiska "Orlik 2012" w Zdziłowicach
* wdrażanie do kulturalnego dopingu podczas meczu

ORGANIZATOR

* Organizatorem I Mistrzostw Gminy Godziszów w Piłce Nożnej "Orlik 2012" jest Urząd Gminy Godziszów przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Godziszowie.

UCZESTNICTWO

* Termin i miejsce : 12 Lipca 2009 r. rozpoczęcie godzina 10.00 Moje boisko "Orlik 2012" Zdziłowice.
* W rozgrywkach udział biorą reprezentacje poszczególnych wsi z Gminy Godziszów.
* Wólka Ratajska - 1
* Podstawą uczestnictwa w mistrzostwach jest zgłoszenie drużyny z oznaczonym składem i kapitanem wg. załącznika nr 1.
* Zgłoszenia uczestnictwa będą przyjmowane w Urzędzie Gminy Godziszów pok. nr 8 do dnia 10 lipca 2009 w godzinach 8.00 - 15.00, regulamin i druki do pobrania w Urzędzie Gminy lub na stronie www.godziszow.pl .
* Zgłoszenie do rozgrywek jest jednoznaczne z deklaracją przestrzegania regulaminu i przepisów gry w turnieju.

* Drużyna musi posiadać kapitana, który będzie reprezentował drużynę oraz wyjaśniał wszelkie sprawy sporne.
* Podczas mistrzostw zabrania się używania butów piłkarskich na wysokich i metalowych korkach oraz kolców, butów na twardej podeszwie .
* Organizator nie zapewnia transportu drużyn.

DRUŻYNY

* Kategoria wiekowa powyżej 18 roku życia.
* Drużyna może liczyć maksymalnie 10 zawodników.
* Na boisku grają 7 - osobowe drużyny (6 w polu + bramkarz) ilość zmian nieograniczona.
* Organizator zapewnia kolorowe znaczniki dla jednej z drużyn grających w celu łatwiejszego rozróżnienia zarówno dla kibiców jak i sędziów.
* Za nieprzestrzeganie regulaminu i przepisów gry grozi kara dyskwalifikacji z turnieju lub walkower. Karę orzeka organizator.

SYSTEM ROZGRYWEK

* Drużyny rywalizują systemem grupowym
* Za wygrany mecz drużyna otrzymuje 3 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt.

o Większa liczba zdobytych bramek z całego turnieju,
o Przy dalszym braku rozstrzygnięcia rzuty karne między zainteresowanymi drużynami.
* Półfinały rozgrywają zwycięzcy grup aż do rozstrzygnięcia (dogrywka, rzuty karne). Wygrane drużyny z tych meczy grają o 1 miejsce, przegrane o 3.
* Mecz o 3 miejsce oraz o 1 również gra się aż do rozstrzygnięcia.

PRZEPISY GRY

o czas gry : 2 x 10 minut, 5 minut przerwy. Dopuszcza się możliwość zmiany po ustaleniu z kapitanami drużyn przed rozpoczęciem zawodów
o w fazie pucharowej w przypadku remisu dogrywka 2 x 5 minut bez przerwy. Jeśli dogrywka nie wyłoni zwycięzcy następuje seria rzutów karnych (5 strzałów)
o bramkarz po aucie bramkowym wybija piłkę dowolnie ręką lub nogą w obrębie swojego pola bramkowego
o turniej zostanie rozegrany piłką nr 5
o nie obowiązuje przepis o spalonym

Obowiązują aktualne przepisy PZPN z wyjątkami:

o Zawodników nie obowiązuje limit zmian w danym meczu.
o Po dostaniu przez zawodnika drugiej żółtej lub czerwonej kartki, ten że zawodnik zmuszony jest do pauzowania w kolejnym meczu.
o Zawodnik pod wpływem alkoholu lub środków odurzających nie będzie dopuszczony do meczu. W takim wypadku drużyna może grać w osłabieniu lub grać z zawodnikiem rezerwowym.
o Za zachowanie niegodne sportowca (przekleństwa, bójki, aroganckie zachowanie itp. ) sędzia zawodów ma prawo usunąć zawodnika z boiska)

NAGRODY

* Każda drużyna otrzymuje dyplom
* Pierwsze 3 drużyny otrzymują puchary
* Prowadzone będą również statystyki na "króla strzelców" - nagroda

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

* Organizator zapewnia pierwszą pomoc przy urazach powstałych w czasie gry. Organizator nie ponosi odpowiedzialności prawnej za udział w rozgrywkach osób chorych i wynikających z tego powodu wypadków, oraz za skutki wypadków przed, po i w czasie gry.
* Każda drużyna jest odpowiedzialna za ubezpieczenie swojego zawodnika od następstw NW (nieszczęśliwych wypadków) i OC (odpowiedzialności cywilnej). Każdy zawodnik powinien ubezpieczyć się indywidualnie. Zawodnik bez ubezpieczenia zostanie dopuszczony do gry, ale wówczas organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody poniesione lub wyrządzone przez zawodnika.
* Podczas gry zabrania się noszenia zegarków, zawodnik grający w okularach, łańcuszkach i innych ozdobach uczestniczy w meczach na własną odpowiedzialność. W przypadku jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku, który spowodował utratę zdrowia własnego oraz u osób drugich odpowiedzialność prawna spada na osoby uczestniczące w zdarzeniu.
* Zawodnicy biorący udział w zawodach powinni posiadać ze sobą dokument potwierdzający ich tożsamość.
* Na wniosek drużyny przeciwnej sędzia, przed lub w przerwie meczu, ma obowiązek sprawdzenia tożsamości osób znajdujących się w protokole zawodów. Po zakończeniu spotkania wszelkie wnioski i protesty drużyn nie będą weryfikowane. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w zapisie, organizator ma prawo nałożenia kary określonej w drużyny § 4.
* O wszelkich sprawach spornych decyduje sędzia główny zawodów oraz organizator
* Regulamin i system rozgrywek rozpisany został dla 12 drużyn
* Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany systemu rozgrywek w razie zmiany ilości drużyn
* Organizator zastrzega, że w sytuacji ekstremalnej MA PRAWO do własnej interpretacji zaistniałego zdarzenia, włącznie za zmianą regulaminu (za "sytuacje ekstremalną" uważa się sytuację sporną, której regulamin nie uwzględnił).
* Organizator zapewni wodę mineralną uczestnikom mistrzostw.
* Do interpretacji powyższego regulaminu uprawniony jest jedynie organizator turnieju.