Zdziłowice - Forum WsiNOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » AKTUALNOŚCI » ZWOLNIONA NAUCZYCIELKA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Zwolniona nauczycielka

przez 2 lata nie dostała odprawy
  
user
22.10.2010 22:31:13
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 251 #591940
Od: 2010-3-7UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 2
Nauczycielka aż 2 lata musiała czekać na odprawę i odszkodowanie za zwolnienie z pracy. Tymczasem dyrekcje szkół, w których pracowała nie mają sobie nic do zarzucenia.

Katarzyna Sobieszczańska, przez 7 lat pracowała jako nauczycielka matematyki w Zespole Szkół w Godziszowie Pierwszym (pow. janowski). W 2008 roku straciła pracę przez niż demograficzny. – Pani Sobieszczańska została zwolniona z powodu braku godzin – uzasadnia Mirosław Gąska, dyrektor szkoły.


Nauczycielka uważa, że do zwolnienia nie było podstaw. – Poza tym zwolniono mnie podczas urlopu, nie dostałam odprawy i odszkodowania – wylicza pani Katarzyna. Skierowała sprawę do sądu, który nie przywrócił jej do pracy.

Kobieta od 1993 roku pracowała również w pobliskich Zdziłowicach. Ale w tym roku i stamtąd została zwolniona. Powody były podobne, jak w przypadku Godziszowa. – Reorganizacja w szkole i zmniejszenie liczby godzin matematyki – ucina Urszula Zielonka, dyrektorka szkoły. – Zwolnienie odbyło się zgodnie z prawem.

Obie szkoły skontrolowała Okręgowa Inspekcja Pracy. – Inspektor stwierdził, iż zwolnionej nauczycielce bezspornie przysługują odprawy za rozwiązanie stosunku pracy z przyczyn niedotyczących pracownika oraz odszkodowania za skrócenie okresu wypowiedzenia – informuje Krzysztof Sudoł, z-ca okręgowego inspektora pracy w Lublinie.

Do zespołów szkół skierowano wnioski o niezwłoczne wypłacenie należnych pieniędzy.

Dlaczego przez 2 lata szkoła w Godziszowie nie wypłaciła nauczycielce odprawy i odszkodowania za skrócony z 3 do miesiąca okres wypowiedzenia?

– Nie miałem pewności, czy sąd nie przywróci tej pani do pracy – dodaje dyrektor Gąska. – 14 września skierowałem pismo do Urzędu Gminy w Godziszowie o wypłacenie tych należności.

Dyrektorka szkoły w Zdziłowicach zapewnia, że nie będzie zwlekała z wypłatą pieniędzy. Nauczycielka ma je otrzymać do końca września.

Inspektor pracy o sprawie poinformował Urząd Gminy w Godziszowie, któremu podległe są obie szkoły.
– Pieniądze na wniosek dyrektora szkoły zostały przelane w poniedziałek – zapewniła nas Maria Breś, skarbnik Godziszowa.

• Dlaczego wypłata nastąpiła dopiero teraz?

– Jesteśmy organem prowadzącym, ale nie w sprawach nauczycieli. Od tego jest dyrektor szkoły. Nas proszę do tego nie mieszać.

Zwolniona z obu szkół nauczycielka nie składa broni. Mimo przegranej sprawy o przywrócenie do pracy w Godziszowie podaje do sądu placówkę w Zdziłowicach. Sprawę będzie dziś rozpatrywał sąd w Janowie Lubelskim.

Źródło http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100928/NEWS01/686106733
  
Electra06.07.2022 17:31:33
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » AKTUALNOŚCI » ZWOLNIONA NAUCZYCIELKA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny